آشنایی با انواع چراغ و پرژکتور

پروژکتور SMD
پروژکتور SMD در فضاهایی که نیاز به نورپردازی فضای وسیعی دارند استفاده می شود. به عنوان مثال، به دلیل زاویه پرتو بزرگ، از این نوع نور فضای باز برای نورپردازی پنل ها استفاده می شود. نورافکن های SMD توانایی ایجاد نور پراکنده بدون ایجاد سایه روشن را دارند.
این نوع نورافکن ها معمولا از نوع IP65 هستند. این بدان معنی است که آنها همچنین می توانند در محیط های در معرض آب یا گرد و غبار استفاده شوند. این محصول بسیار کم مصرف است و می تواند مقدار زیادی نور پرقدرت ساطع کند.
طول عمر این نوع نورافکن SMD بسیار طولانی و تقریبا معادل 50000 ساعت می باشد. نور این محصول نزدیک به نور طبیعی خورشید بوده و اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز تولید نمی کند. پروژکتورهای SMD و پروژکتورهای LED می توانند مستقیماً به منبع تغذیه 220 ولت متصل شوند.
پروژکتور COB
در مقایسه با سایر پروژکتورها، لامپ این پروژکتور در فضای بزرگتر و فضای بزرگتری نور ساطع می کند. چیدمان فشرده لامپ های COB به عنوان تراشه هایی که روی تخته قرار می گیرند این امکان را فراهم می کند. نورافکن های COB شدت نور بالایی دارند.
پروژکتور LED
پروژکتورهای ال ای دی می توانند نور با کیفیتی با رنگ های مختلف تولید کنند و استفاده از آنها می تواند مصرف برق را کاهش دهد.
یکی از مهمترین کاربردهای این پروژکتور ال ای دی نورپردازی معماری و نما می باشد. علاوه بر این، این محصول دارای عمر طولانی (بیش از 10000 ساعت) و سرعت باز شدن بسیار سریع است.
امروزه پروژکتورهای SMD و پروژکتورهای ال ای دی به دلیل قدرت بالا، تولید حرارت کم و تنوع رنگی زیاد، مصرف بیشتری نسبت به سایر پروژکتورها دارند.
مزایای خرید پروژکتور ال ای دی
• این محصولات در سایزهای مختلف موجود بوده و از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند.
• پروژکتور می تواند یک منطقه وسیع را بدون نیاز به استفاده از چندین لامپ مختلف روشن کند.
• این محصولات بازده نور خوبی را ارائه می دهند و نسبت به قیمت خود راندمان نور خوبی دارند.
• با یک پروژکتور می توانید نور را روی یک موضوع خاص متمرکز کنید یا با آن ناحیه مورد نظر را روشن کنید.
• این محصولات در انواع ضد آب نیز موجود هستند، بنابراین می توانند جایگزین مناسبی برای لامپ های فضای باز باشند.

برای انتخاب و خرید پروژکتور ال ای دی مناسب باید به هدف، توان و انرژی مصرفی، دمای رنگ مورد نیاز نور، زاویه تابش و نوع رفلکتور توجه کرد. زاویه انتشار بر حسب درجه بیان می شود و به شما می گوید که چه مقدار نور در محیط پراکنده شده است.
هنگامی که می خواهید پروژکتور شما فضای بیشتری را روشن کند، باید زاویه پرتو بزرگتری را نیز انتخاب کنید. زاویه پرتو صحیح برای پروژکتورها معمولاً حدود 90 درجه است.
از نظر توان و مصرف انرژی، به دلیل اینکه مصرف لامپ های LED بسیار کمتر از لامپ های رشته ای است، معمولاً در لامپ های LED از اصطلاحاتی معادل وات استفاده می شود.
ولتاژ ورودی
ابتدا باید بدانید پروژکتور روشنایی LED در کجا استفاده می شود، ولتاژ ورودی ممکن است در نگاه اول مهم نباشد. بیشتر پروژکتورهای LED در محیط هایی که از برق شهری استفاده می کنند استفاده می شود.
بنابراین این پروژکتورهای ال ای دی به گونه ای طراحی شده اند که با ولتاژ ورودی 80 تا 265 ولت در نوسانات برق کار کنند،
اما اگر از پروژکتور ال ای دی مورد نیاز برای روشنایی استفاده شود که ولتاژ ورودی ولتاژ باتری خودرو است، باید به دنبال پروژکتور باشیم. ابزار. ولتاژ ورودی طراحی 12 یا 24 ولت است.
فروشگاه معتبر
یکی از مهم ترین مزیت های خرید پروژکتور ال ای دی یا نورافکن ال ای دی طول عمر بالای آن و بالا بودن قیمت خرید آن در دراز مدت با مصرف برق کم آن است.
بنابراین در صورت خرید تجهیزات بدون گارانتی معتبر، در صورت سوختن نور پروژکتور برای مدت کوتاهی، خریدار دیگر سودی نخواهد داشت.
بهره وری انرژی
بهره وری انرژی یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب پروژکتورهای LED است. “لومن بر وات” واحدی است که برای بهره وری انرژی پروژکتورهای LED استفاده می شود.
شاخص بهره وری انرژی یک پروژکتور LED برای روشنایی معمولاً بالاتر از 100 لومن در هر وات است. اگر این عدد در مشخصات محصول مشخص نشده باشد، از تقسیم مقدار لومن مشخص شده در مشخصات پروژکتور بر عملکرد به دست می آید.

COBیا SMD چیست؟
تفاوت این دو فناوری در طراحی تراشه های LED آن نهفته است. اما برای مصرف کننده، نوع نیاز و کاربرد آن، تکنولوژی مورد نیاز را تعیین می کند.
پروژکتورهای COB به دلیل فوکوس و اندازه کوچک لامپ ال ای دی، نور کمتری از خود ساطع می کنند، به خصوص در کاربردهایی که باید از لنز برای تابش نور بیشتر (کاهش زاویه انتشار) استفاده شود، اکثر پروژکتورهای COB خریداری می شوند.
اگر برای مسافت طولانی به نور زیاد نیاز ندارید، می توانید از پروژکتور ارزان قیمت SMD استفاده کنید.
زاویه تابش نور
زاویه پرتو که بر حسب درجه بیان می شود، میزان نور پراکنده را نشان می دهد. این زاویه به شما می گوید که چه مقدار نور در محیط پراکنده شده است. هرچه زاویه پرتو بیشتر باشد، پروژکتور فضای بیشتری را روشن می کند، اما روشنایی زمین کمتر می شود.
بنابراین استفاده از پروژکتورهایی با زوایای نزدیک زیاد توصیه می شود. از طرفی پروژکتورهایی با زاویه کم نور به دلیل روشنایی بالا برای مسافت های طولانی مناسب هستند. با کمک لنزهای نصب شده بر روی پروژکتورها، می توان نور را در زوایای مختلف پخش کرد.
درجه حفاظت IP
سطح حفاظت IP یک عدد دو رقمی است که میزان نفوذ گرد و غبار و قطرات آب را در داخل پروژکتور نورانی LED نشان می دهد. با توجه به محیط کاربری پروژکتور، انتخاب پروژکتور با IP مناسب باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود.
این چراغ ها معمولا در فضای باز نصب می شوند. بنابراین برای پایداری مناسب فضا از پروژکتورهای نورپردازی IP65 استفاده می شود. پروژکتور IP66 ضد گرد و غبار و باران است و ممکن است برای مناطق شمالی مناسب تر باشد. برخی از محیط ها مانند استخرها و سایر نورهای زیر آب نیاز به IP67 یا IP68 دارند.
قیمت پروژکتور
هزینه پروژکتورها بسته به تکنولوژی مورد استفاده متفاوت است COB معمولا گران تر از SMD ها هستند.
گارانتی معتبر
مهمترین ویژگی این پروژکتورها عمر طولانی آنهاست. به همین دلیل اصل بودن این محصول بسیار مهم است تا ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی و طول عمر، هزینه های صرف شده برای خرید را در زمان کوتاهی جبران کند.
پس در صورت عدم استفاده از محصول اصلی و سوختن و غیرقابل استفاده شدن پروژکتور پس از مدتی، نه تنها به نفع خریدار نیست، بلکه باعث ضرر و زیان نیز می شود. بنابراین در هنگام خرید از فروشنده گارانتی و گارانتی معتبر بخواهید.
و خبر خوب اینکه با نور سرویس در صورت خراب شدن چراغ و پرژکتوردیگر نیازی به خرید چراغ مجدد و نو ندارید مجموعه ما همان پرژکتورهای سوخته و فاقد گارانتی شما را مجددا بازیابی و با نصف قیمت بازار و یکسال گارانتی برای شما ارسال مینماید.
تفاوت پروژکتور SMD و COB چیست؟
پروژکتور های COB به دلیل نقطه منبع نور، سایه های تیز ایجاد می کند. در حالی که منبع نور پروژکتور SMD به گونه ای است که باعث پراکندگی نور بیشتر می شود.
پروژکتور SMD می تواند به عنوان یک لامپ رنگ متغیر استفاده شود، در حالی که این امکان برای پروژکتور COB وجود ندارد. لازم به ذکر است که پروژکتورهای COB منبع خوبی برای نور تک رنگ هستند.
پروژکتورها نیز به وات یا توان مصرفی تقسیم می شوند. یکی از پرفروش ترین پروژکتورهای ال ای دی در ایران، پروژکتور ال ای دی با توان 200 وات، 150 وات، 50 وات و 30 وات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست